O nas

O nas

Nasza praca, nasza pasja, nasze inspiracje...

Sushi jest naszą pasją od 20 lat

Centralnym pojęciem w japońskiej kuchni jest SHUN.
SHUN czyli sezonowość. W naszym menu znajdziecie krótką kartę stałych pozycji i ciągle zmieniające się, wraz z porami roku, zestawy specjalne. W YOSO, inspirują nas wielkie nazwiska japońskiego sushi – Keiji Nakazawa, Rei Masuda, Hideyuki Takahashi. To nazwiska, które czerpiąc z wielowiekowej tradycji wprowadziły sushi w XXI w. 

 

Sushi w YOSO jest jednocześnie bardzo tradycyjne (zwracamy uwagę na miliony szczegółów), a z drugiej strony bardzo nowoczesne (na tyle na ile coś doskonałego można uwspółcześniać). W YOSO znajdziesz wszystko co oddaje szacunek wielowiekowym doświadczeniom, a jednocześnie sporo nowych, ale i dawno zapomnianych technik.

Sushi z dowozem

Co nas wyróżnia

Główne wartości z jakimi się utożsamiamy to stawianie na prawidłowe obchodzenie się z surowcami, estetyka i dążenie do doskonałości. 

Cechy idealnego sushi

Sushi dowóz

YOSO - Twoje sushi z dowozem

W YOSO będziemy Ci dowozili nasze sushi codziennie w godzinach od 13 do 22. Ustaliliśmy kilka stref dowozu z różnymi kosztami dowozu.

Dostawa nawet za 0 zł

Jeśli chcesz się cieszyć darmową dostawą, zamów za trochę większą kwotę. Nasza aplikacja na stronie www szybko i łatwo podpowie Ci jaka jest wymagana wartość zamówienia, by Twoje wymarzone sushi dotarło do Ciebie bez kosztów dowozu.

Brak minimalnej kwoty zamówienia

Nie ma minimalnego zamówienia, co oznacza, że dowieziemy Ci nawet kilka rolek, ale wtedy musisz się liczyć z kosztami dowozu.

Wygodne zamawianie online

Bez konieczności rejestracji i zakładania konta.

YOSO Sushi

Nasze inspiracje

Tworząc YOSO, inspirowaliśmy się najlepszymi mistrzami japońskiej sztuki komponowania sushi. Każda z sylwetek, które poniżej przedstawiamy, spowodowała, że  w naszej pracy chcemy kultywować przekazywane przez nich wartości, a tworzenie sushi postrzegamy jako sztukę. Główne wartości z jakimi się utożsamiamy to prawidłowe obchodzenie się z surowcami, sezonowość, estetyka i dążenie do doskonałości. Wierzymy, że wiedza zaczerpnięta od najlepszych w swojej dziedzinie, pozwoli nam tworzyć dla Was doskonałe sushi, którego wysoką jakość z pewnością docenicie.

Keiji Nakazawa

Keiji Nakazawa urodził się w 1963 roku. Pracę i naukę przygotowywania sushi rozpoczął w 1978 roku, w wieku 15 lat. Przez kolejnych piętnaście, pracował w różnych lokalach sushi, począwszy od barów, a skończywszy na legendarnych restauracjach sushi, takich jak np. Kyubey. Swoją pierwszą restaurację, Sushi Sho, otworzył gdy miał zaledwie 30 lat i bez rozgłosu oraz reklamy, stał się jednym z najbardziej wpływowych szefów kuchni sushi w Tokio. 

 

Znany jest, przede wszystkim, ze swojej obsesji na punkcie zrozumienia i opanowania technik mistrzów sushi z epoki Edo. Dla niewtajemniczonych, epoka EDO, to czasy gdy jeszcze nie chłodzono ryb.

Jeśli spytacie Keiji Nakazawę o jego podejście do ryb, to powie Wam coś być może szokującego. Nakazawa wyjaśni, że kiedy rozpoczynał naukę jako kucharz sushi, uczono go, że im  świeższa ryba, tym lepiej (tak myśli również większości z nas). Nakazawa-san, po skończeniu 50 lat doszedł do wniosku, że jego praca z dojrzewaniem ryb daje zdumiewająco dobre efekty.  Doskonalenie technik przechowywania ryb mistrzów z epoki Edo zajęło mu prawie całe zawodowe życie. Leżakowanie ryb, w dokładnie ustalonej temperaturze, wydobywa z nich całe bogactwo smaku, których nie doświadczymy, jedząc świeżą rybę. Nakazawa-san uważa, że kiedy ryba jest bardzo świeża, nie ma smaku. Lecz jeśli pozwolimy jej dojrzeć przez dwa dni lub dłużej, w ściśle określonej temperaturze, nabierze prawdziwego aromatu.

 

W swojej restauracji Sushi Sho, Nakazawa-san serwuje około 40 różnych gatunków ryb. W przypadku każdej z nich musiał się nauczyć jaki jest jej optymalny czas dojrzewania oraz poznać warunki, które pozwolą uzyskać jej najlepszy smak. Niektóre ryby starzeją się naturalnie, inne dojrzewają w soli lub w occie, a jeszcze inne w różnego rodzaju wodorostach. Na przykład w przypadku kohady (gizzard shad) soli się rybę, a następnie moczy ją w occie przez cztery do sześciu dni, w zależności od wielkości

.

Podejście, w którym Nakazawy-san koncentruje się na uzyskaniu optymalnego smaku jest bardzo bliskie temu, co chcemy uzyskać w YOSO SUSHI. W YOSO SUSHI chcemy dzielić się z Wami najlepszej jakości składnikami. Chcemy, byście mogli w pełni zrozumieć smaki Japonii. Pamiętajcie jednak, by nie nadużywać sosu sojowego.

Jeśli będziecie w Japonii… podajemy Wam adres.

Sushi Sho (Sushishou)

Yorindo Building, 1F 1-

11 Yotsuya Shinjuku- ku

Tokyo, Japan

Tel: +813 3351 6387

Hideyuki Takahashi

To doświadczony sushi master, ale i szkoleniowiec. Niesamowity esteta, człowiek dbający o to, by każdy element sushi przygotowywany przez jego uczniów wyglądał jak małe, zachwycające dzieło sztuki.

Takie podejście jest tym, co chcemy osiągnąć w YOSO SUSHI.

 

Piękno i prostota naszego sushi ma Was zachwycać.

Takahashi san przez 17 lat pracował w Tokyo KITCHO, najbardziej znanej i ekskluzywnej restauracji tradycyjnej kuchni japońskiej (Kaiseki) w Japonii.

Przez lata szkolił się u japońskich mistrzów grilla Yakitori.

Przez ponad 3 lata pracował w TSUKUSHI w Tokio i sushi w SHINJI BY KANESAKA w Singapurze.

 

Wiele lat był instruktorem sushi w TOKYO SUSHI ACADEMY. Jego długoletnia działalność szkoleniowa pozwala mu łatwo wychwytywać błędy w pracy sushi masterów i szybko je korygować.  Chętnie służy radą, gdyż jakość pracy sushi masterów i serwowanych dań jest dla niego najważniejsza.

 

Hideyuki Takahashi posiada także ogromne doświadczenie przy tworzeniu nowych lokali sushi. Wiele z nich otworzył w Hongkongu. Był twórcą menu, szkolił sushi masterów i kucharzy, a także zarządzał kuchnią. Zawsze dzieli się swą rozległą wiedzą, a jego pomoc i rady są dla każdego sushimastera nieocenione.

Rei Masuda

Rei Masuda San zaczynał pracę w sushi jako 17 latek w Fukuoce. 18 lat temu przeniósł się do Tokyo, gdzie starał się o pracę w słynnym Sukiyabashi Jiro Ono. Dopiero po kilku miesiącach usilnych starań, udało mu się rozpocząć naukę u Jiro i spędził tam kolejne 9 lat ucząc się i praktykując.

Jiro, którego kariera restauracyjna trwa 86 lat  nigdy nie chwali swoich uczniów. O sushi Rei powiedział jednak, że sushi  Rei Masudy jest najbliższe jego własnemu. Żaden z jego byłych uczniów w jego trzygwiazdkowej restauracji w Tokio, Sukiyabashi Jiro nie osiągnął tego poziomu.

W 2014 roku Rei Masuda postanowił otworzyć własny lokal Sushi Masuda. Szybko otrzymał dwie gwiazdki Michelin. Restauracja znajduje się w Omotesando, niedaleko Shibuya i Harajuku.

Masuda jest powszechnie postrzegany jako kluczowa postać wśród następnego pokolenia wybitnych japońskich szefów kuchni.

W jago lokalach wykorzystuje się codziennie składniki pozyskiwane ze słynnego na całym świecie targu Tsukiji, dzięki czemu goście mogą skosztować najlepszych, świeżych owoców morza.

 

Według Rei Masuda sushi, to o wiele więcej niż surowa ryba. Prawdziwy mistrz sushi zawsze stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Ma wymagające oko i zręczną rękę.

 

Rei co tydzień wymyśla nowe menu, zawierające niesamowicie perfekcyjne pozycje sushi. W YOSO SUSHI chcemy również co kilka, kilkanaście tygodni przedstawiać Wam nowe, sezonowe pozycje. Masuda-san jest dumny ze swojej roli mentora i bardzo chętnie dzieli się wiedzą z sushi masterami z całego świata.

O swojej roli nauczyciela i uczniach mówi tak:

 

„Wielu z moich uczniów poważnie podchodzi do sushi, ale niektórym brakuje istotnego elementu troski o ich pracę i produkt. Wielu, zbyt niecierpliwym nie uda się osiągnąć mistrzostwa. I choć w dzisiejszych czasach nikt nie praktykuje 10 lat w jednym miejscu, to moi uczniowie zdobywają wiedzę, która pozwala im samodzielnie pracować na najwyższym poziomie i samodzielnie zdobywać kolejne doświadczenia”.